Щодо публікацій на сайтах:

«Українська правда» статі «Украина заплатила 200 миллионов предприятию сына Януковича» блогер депутат Сергій Лещенко

http://www.pravda.com.ua/rus/news/2015/02/14/7058574/;

 «Аргумент» статті  «Крыса во власти. Кто дал команду перечислить 200 миллионов сыну Януковича?»

http://argumentua.com/stati/krysa-vo-vlasti-kto-dal-komandu-perechislit-200-millionov-synu-yanukovicha;

«ЦЕНЗОР.НЕТ» Госфинмониторинг заблокировал 200 миллионов, переданных Януковичу из "Энергорынка"

http://censor.net.ua/news/324940/gosfinmonitoring_zablokiroval_200_millionov_peredannyh_yanukovichu_iz_energorynka;

та інші сайти, які посилаються на цю інформацію.

По-перше, щодо тверджень депутата Сергія Лещенко: "13 февраля судья Шулежко вынес постановление, которым остановил распространение на "Донбассэнерго" запрета по платежам в зону АТО. В тот же день ГП "Энергорынок" перечислило 199,9 млн гривен на счет подконтрольного Януковичу "Донбассэнерго". По состоянию на субботу 200 млн гривен для Януковича лежат на счету "Донбассэнерго" в украинском "Ощадбанке", от которого теперь и зависит дальнейшая судьба этих денег ", - отметил Лещенко.

Звертаємося до депутата Сергія Лещенко з проханням більш уважно вивчити законодавство України, що регулює сферу енергетики, з метою надання в подальшому коректних коментарів щодо подій в енергетичній галузі. А іншим сайтам пропонуємо перевіряти інформацію, перш ніж робити гласно мовні заголовки статей.

Так, почнемо з того, що в України діє Закон України «Про електроенергетику», який визначає правові, економічні та організаційні засади  діяльності  в  електроенергетиці  і регулює відносини, пов'язані  з  виробництвом,  передачею,  розподілом, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі. Проводити лекцію щодо основ Закону не будемо, а зупинимося на основних моментах:

1. В України діє на сьогодні один ринок електричної енергії – це Оптовий ринок електричної енергії. Створення інших ринків Закон «Про електроенергетику» забороняє. Крім Закону України «Про електроенергетику», основним та обов’язковим документом для всіх учасників ОРЕ є Договір між членами Оптового ринку електричної енергії, який містить Правила ринку, нормативно-правові акти органів державної влади (КМУ, НКРЕКП тощо), що приймаються в межах їх повноважень.

2. Щоб стати членом ОРЕ необхідно перш за все отримати в НКРЕКП (НКРЕ) ліцензію на відповідний вид діяльності (виробництво чи то постачання) та потім укласти з ДП «Енергоринок» відповідні договори, примірні форми якого затверджено НКРЕ. Зазначаємо відразу, всі, хто має відповідні ліцензії НКРЕКП стають членами ОРЕ та ДП «Енергоринок» укладає з ними відповідні договори.

3. Порядок розрахунків за куповану, продану електроенергію на ОРЕ такий. Постачальники та оптовий постачальник електричної енергії  відкривають в уповноваженому банку, на сьогодні це Ощадбанк, поточні рахунки із спеціальним режимом використання. Кошти за електричну енергію від ДП «Енергоринок» до виробників електричної енергії перераховуються відповідно до алгоритму, встановленого постановою НКРЕКП. За порушення алгоритму ДП «Енергоринок» несе відповідальність у вигляді штрафів та пені.

Тобто, підходимо до самого цікавого, що ж таке трапилось, що народний  депутат Сергій Лещенко «почув дзвін та не знає де він».

Відповідно до статті 15 Закону України «Про електроенергетику» у  кожному  розрахунковому  періоді  (місяці)  забезпечується оплата  вартості електричної енергії та послуг, закуплених у цьому періоді  оптовим  постачальником  електричної  енергії, у рівному відсотку  кожній  енергогенеруючій компанії (за винятком суб'єктів господарювання,  які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а   з   використанням   гідроенергії  -  мікро-,  міні-  та  малим гідроелектростанціям) та підприємству, яке здійснює централізоване диспетчерське  управління об'єднаною енергетичною системою України і  передачу  електричної  енергії  магістральними та міждержавними електричними  мережами.  Ця  оплата  забезпечується  з урахуванням остаточних  платежів  відповідно  до  договору,  на підставі якого створено  оптовий  ринок  електричної енергії. Це пряма норма Закону, яку ніхто не скасовував чи змінював.

Таким чином, всі виробники електричної енергії, незалежно від знаходження їх устаткування (зона АТО чи ні), в тому числі і
ПАТ «Донбасенерго», до 02.02.2015 отримували кошти за вироблену електричну енергію кожного банківського дня у рівному відсотку на підставі Закону України «Про електроенергетику», ДЧОРЕ, постанови НКРЕ
від 21.12.2011 №2 та відповідного договору на купівлю-продаж електричної енергії.

До 02.02.2015 жодних питань чи претензій, чи інших нарікань чому перераховуються кошти виробникам електричної енергії не було. Таких нарікань чи питань і бути не може, оскільки ДП «Енергоринок» діє  виключно в межах законодавства України , що регулює сферу енергетики.

Прийнята постанова НКРЕКП від 02.02.2015 №158 оскаржена в судовому порядку.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.02.2015 №826/1863/15а про забезпечення адміністративного позову дію постанови НКРЕКП від 02.02.2015 №158  зупинено в частині ПАТ «Донбасенерго», а ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14.02.2015 №805/595/15-а про забезпечення позову дію постанови НКРЕКП
від 02.02.2015 №158  зупинено взагалі до набрання законної сили судовим рішенням.

Частиною 5 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно. Не виконання цих ухвал  тягне за собою кримінальну відповідальність.

Щодо висловів депутата Сергія Лещенко про суму коштів, яку ДП «Енергоринок» перерахувало ПАТ «Донбасенерго» слід зазначити, що не зрозуміло з яких джерел взято цю інформацію (чи то 199.9 млн. грн. чи то 200 млн. грн.), оскільки вона є конфіденційною.  Названа сума є некоректною, а тому просимо публічно назвати джерело надходження такої інформації.

Щодо слів пана Сергія Лещенко про приналежність ПАТ «Донбасенерго» до Януковича. ДП «Енергоринок» не відомо про власників енергетичних компаній України, і підприємство не втручається у корпоративну діяльність членів ОРЕ. Правила ОРЕ для всіх членів ОРЕ однакові, в тому числі і для
ДП «Енергоринок».

Щодо слів депутата Сергія Лещенко: «,отдельного внимания стоит руководитель ГП "Энергорынок" Юрий Гнатюк - "в прошлом - водитель брата экс-министра энергетики Продана". "Обычно он согласовывает с высшим руководством и более мелкие шаги, но сейчас совершил двухсотмиллионном проплату Януковичу без каких-либо оговорок", - добавил Лещенко.».

Перш ніж давати оцінку незнайомій особі, необхідно хоча б ознайомитися з автобіографією цієї особи. На сайті ДП «Енергоринок» є автобіографія директора ДП «Енергоринок», який має економічну, юридичну освіти та керівна посада в ДП «Енергоринок» є не першою в енергетичні галузі.  Враховуючи, що депутат Сергій Лещенко незнайомий особисто з Гнатюком Ю. Л., то надавати йому оцінку є, принаймні, непорядно.

Враховуючи все вище зазначене, ДП «Енергоринок» наголошує на тому, що перш ніж надавати певній події в енергетичній галузі чи в будь-якій інші певні характеристики, претензії, критику чи інше необхідно перевіряти інформацію та бути впевненим в її достовірності.

Пану Сергію Лещенко бажаємо здоров’я, щастя та здобуття нових знань законодавства України для виконання депутатський повноважень.