Станом на 01.03.2020 дебіторська заборгованість ДП «Енергоринок» складає – 30 млрд. грн., кредиторська – 27 млрд. грн.

Проектом Закону України «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії» від 06.11.2019 №2386 передбачено комплекс необхідних заходів, спрямованих на повне врегулювання кредиторської та дебіторської заборгованості на оптовому ринку електричної енергії, а також, припинення діяльності оптового постачальника електричної енергії.

З метою ефективного врегулювання заборгованості розроблено та зареєстровано ще чотири законопроекти (№№2387, 2388, 2389 та 2390).

Наслідки неприйняття законопроектів в короткостроковому періоді:

  1. Арешт рахунків ДП «Енергоринок» та блокування розрахунків з виробниками електричної енергії, в т. ч. виробникам з альтернативних джерел електричної енергії.

  2. Звернення ВАД до Міжнародного арбітражу внаслідок порушення державних гарантій по розрахунках(нанесення репутаційних збитків державі).

  3. Недоотримання коштів від приватизації підприємств енергетичної галузі.

  4. Недоотримання державним бюджетом коштів у сумі 50 млрд. грн., внаслідок списання виробниками електричної енергії заборгованості ДП «Енергоринок».

Враховуючи нагальність питання та можливі фінансово-економічні та соціальні наслідки у разі не прийняття проекту Закону України «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії» прошу Комітет підтримати прийняття законопроекту.