Позиція ДП «Енергоринок» щодо інформаційного запиту Інтернет видання From-ua


На електронну пошту Державного підприємства «Енергоринок» (далі – ДП «Енергоринок», підприємство) надійшли копія запиту Інтернет видання From-ua від 25.05.2021 №234-04 (далі – Запит) про отримання офіційних коментарів щодо діяльності підприємства, а також інші електронні повідомлення з пропозицією взяття інтерв’ю з порушених у Запиті питань, які в кінцевому зводилися до вибіркових питань діяльності підприємства, а з огляду на їх зміст та формулювання носили навідний характер щодо неефективності позиції ДП «Енергоринок» відносно укладених мирових угод про погашення заборгованості між ПАТ «Азот» та ПАТ «Черкасиобленерго», які були скасовані в судовому порядку.

Разом з тим, за результатами розгляду ДП «Енергоринок» отриманого від Інтернет видання From-ua інформаційного Запиту, обґрунтованого нормами Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон), встановлено наступне.

По-перше, в Запиті, зокрема, йдеться про необхідність надання певних коментарів (оціночних суджень) щодо діяльності підприємства та інших учасників ринку електричної енергії, а не про надання публічної інформації, яка відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях в розумінні вимог Закону.

По-друге, ДП «Енергоринок» не відноситься до переліку суб’єктів згідно з Законом, які можуть бути розпорядником інформації в межах надісланого на його адресу Запиту.

По-третє, форма Запиту не відповідає вимогам, встановлених до нього Законом.

По-четверте, неможливо ідентифікувати суб’єкта подання Запиту, оскільки в останньому відсутні будь-які ідентифікуючі ознаки, які б давали змогу пересвідчитися в легалізації діяльності Інтернет видання From-ua.

Так, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститься запис про припинення діяльності Приватного підприємства «Фром-Юей».

Крім того, як стало відомо ДП «Енергоринок» із загальнодоступних баз даних Єдиного державного реєстру судових рішень, судами також встановлювався факт припинення діяльності такою юридичною особою як Приватне підприємство «Фром-Юей».

Разом з тим, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень, існують численні судові справи та рішення про недостовірність та спростування інформації, опублікованої на інтернет ресурсі From-ua.

Враховуючи всі вищезазначені обставини та те, що ДП «Енергоринок» завжди діяло та продовжує діяти виключно в межах вимог чинного законодавства України, у підприємства були відсутні правові підстави для надання інформації, зазначеної у Запиті, та існували об’єктивні причини для ненадання будь-яких коментарів та інтерв’ю.

В свою чергу, позиція ДП «Енергоринок» відносно правовідносин із ПАТ «Черкасиобленерго», в тому числі щодо укладення останнім мирових угод із ПАТ «Азот», має публічний та відкритий характер та детально висвітлена на офіційному сайті підприємства за посиланнями: http://www.er.gov.ua/doc.php?f=4939 та http://www.er.gov.ua/doc.php?f=4943.