Авторизація
ДП «Енергоринок» - 20 років з дня утворення!
01.07.2020  

Вітаючи колектив ДП «Енергоринок» з 20-річчям утворення підприємства хочу зазначити, що ДП «Енергоринок» став одним з тих наріжних каменів, на якому впродовж 20 років розбудовувалась енергетична галузь України.

Згадаємо перші кроки, основні етапи та досягнення на шляху підприємства, у якості Оптового постачальника електричної енергії, Розпорядника системи розрахунків, Розпорядника коштів ОРЕ, Секретаріату Ради ОРЕ, Головного Оператора системи комерційного обліку електроенергії та інформаційного супроводження ОРЕ.

01 липня 2000 року Уряд України затвердив порядок про визначення уповноваженого банку, порядок та терміни відкриття розподільчих рахунків та порядок про проведення розрахунків за електричну енергію. З цього часу фактично припинено негрошові розрахунки за електричну енергію та почалось збільшення надходження коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання.

В свою чергу, це дозволило здійснювати розрахунки з виробниками електричної енергії у рівному відсотку за кожний розрахунковий період.

Розроблення та оформлення нормативної та договірної бази, яка почалась з укладання перших договорів купівлі-продажу електроенергії та протягом всього часу вдосконалювалась чітко визначаючи права, обов’язки та відповідальність сторін за достовірність інформації про обсяги виробництва, відпуску електроенергії в мережу, здійснення комерційних розрахунків на ОРЕ тощо.

Створення системи інформаційного забезпечення функціонування ОРЕ для оперативного інформаційного обміну між суб’єктами ОРЕ. Спеціалістами підприємства була побудована високотехнологічна інформаційна мережа.

Побудова АСКОЕ ОРЕ – результатом активної роботи є введення в промислову експлуатацію АСКОЕ суб’єктів ОРЕ, а також автоматизованої системи обліку електричної енергії (АСОЕ) об’єктів ОЕС України на всіх підстанціях НЕК «Укренерго».

Створення на базі ДП «Енергоринок» Розрахункового центру та проведення процедури погашення взаємної заборгованості підприємств ПЕК.

Позитивним моментом є також те, що завдяки функціонуванню ОРЕ добудовані по одному енергоблоку на Рівненській та Хмельницькій АЕС, введено в дію три гідроакомулюючі агрегати, залучались кредити міжнародних фінансових інституцій для модернізації енергоблоків та електромереж і т.і.

Підписання у 2010 році перших договорів з виробниками електричної енергії з альтернативних джерел.

Вдосконалення системи розрахунків за електроенергію – існуючий на ОРЕ механізм розрахунків за електричну енергію цілком виправдав себе, навіть в надскладний період анексії АР Крим та частини Донецької та Луганської областей та пов’язаного з цим погіршення ситуації з розрахунками на ОРЕ ДП «Енергоринок» протягом 18 місяців, до моменту впровадження 01.01.2019 роздрібного ринку в повному обсязі розраховувалося з виробниками електричної енергії зокрема з ВАД та здійснювало погашення заборгованості минулих періодів.

Початок функціонування нового ринку електричної енергії – ДП «Енергоринок» впродовж 20 років здійснювало активне юридичне супроводження Оптового ринку електричної енергії, та застосувало весь свій накопичений досвід при створенні нової моделі ринку електричної енергії України...

Читати більше ...

 
12.07.2024  Повідомлення про технічний збій веб-сайту ДП «Енергоринок»!
Читати більше 
 
28.06.2024  Привітання директора ДП «Енергоринок» з нагоди 28-річчя Конституції України!
Читати більше