На ДП "Енергоринок" згідно з Законом України "Про ринок електричної енергії", покладені функції зі здійснення заходів погашення кредиторської та дебіторської заборгованості, що утворилась на Оптовому ринку електричної енергії України.

Cпівробітники ДП "Енергоринок" розробляють механізми погашення дебіторської і кредиторської заборгованості, провадять претензійно-позовну роботу щодо кредиторської та дебіторської заборгованості, надають інформацію на запити НКРЕКП, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Прокуратури України та інших державних органів, підприємств та організацій щодо діяльності Оптового ринку електричної енергії України.

До 01.07.2019 ДП "Енергоринок" виконувало функції:

Оптового постачальника електроенергії;

Розпорядника системи розрахунків;

Розпорядника коштів ОРЕ;

Секретаріату Ради ОРЕ;

Головного Оператора системи комерційного обліку електроенергії.

Місія, функції, повноваження, основні завдання та напрями діяльності ДП «Енергоринок» передбачено, зокрема, Статутом та Законом України «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії». Відповідно до норм чинного законодавства України, ДП «Енергоринок» провадить діяльність до повного погашення своєї кредиторської та дебіторської заборгованості за електричну енергію. Погашення заборгованості за куповану/продану на оптовому ринку електричну енергію здійснюється з використанням механізмів взаєморозрахунків, переведення боргу, відступлення права вимоги та списання заборгованості.

ДП «Енергоринок» здійснює діяльність за рахунок власних фінансових ресурсів, які не є бюджетними коштами. Фінансові ресурси витрачаються на податки, судові збори, оплату праці працівників ДП «Енергоринок» та поточну та господарську діяльність підприємства згідно з затвердженим Кабінетом Міністрів України фінансовим планом.

Організаційна структура ДП «Енергоринок»:

Директор (1), заступник директора (1), головний бухгалтер (1), заступник головного бухгалтера (1), радник директора (1), провідний інженер з охорони праці (1 ), провідний професіонал з антикорупційної діяльності (1), департаменти (2), відділи (12), сектори (8)

Щодо оплати праці